Plastové okná

Spoločnosť ALFAPLAST trade s.r.o. vyrába okná, dvere a zdvižno-posuvné dvere z novej generácie profilov S 9000 z produkcie nemeckej spoločnosti  GEALAN  Fenster-Systeme GmbH s tromi tesniacimi rovinami a stavebnou hĺbkou 82,5 mm.

Vďaka radu inovatívnych detailov v usporiadaní systému dosahujú okná ALFAPLAST špičkové tepelno-izolačné vlastnosti s koeficientom tepelnej priestupnosti ​Uf < 0,89 W / (m²K).

Optimálne členenie vnútorných komôr zaručuje vynikajúce protihlukové, tepelnoizolačné a pevnostné vlastnosti.
Systém umožňuje realizovať  rôznorodé architektonické požiadavky, je najlepšou voľbou  pre nízkoenergetické a pasívne stavby a patrí medzi profily spĺňajúce náročné požiadavky európskej smernice o energetickej hospodárnosti budov.

Okná sú vybavené kovaním MULTIMATIC od rakúskeho výrobcu MACO, podľa požiadaviek zákazníka s bezpečnostnými prvkami v rôznych kombináciách.

ACRYLCOLOR

Akrylát je mimoriadne odolný materiál. Používa sa už desiatky rokov v automobilovom priemysle, a ani po rokoch intenzívnych poveternostných vplyvov nevykazuje zmenu farby. Farebná akrylová vrstva je dvakrát silnejšia ako povrchy z PVC pri bielych oknách. Vykazuje vysokú odolnosť proti poškriabaniu a je veľmi odolná voči vplyvom poveternostných podmienok. Jemne matný, hladký a neporézny povrch nie je citlivý na usadeniny prachu a špiny.
Už takmer 30 rokov vyrába GEALAN farebné akrylkolorové profily metódou koextrúzie. Táto inovatívna technika sa úplne podstatne odlišuje od inak bežných metód nanášania farieb na profily. U koextrúzie sa farebná akrylátová vrstva neoddeliteľne spojí s plastovým profilom. Z toho vzniká farebná vrstva s výnimočnou odolnosťou. V jednom procese sa základné teleso profilu, ktoré je v tomto stave spracovania tvorené bielou kvapalnou taveninou PVC, neoddeliteľne spojí s farebnou kvapalnou akrylátovou taveninou. Farebná akrylátová tavenina sa nanesie práve na tú plochy profilu, ktorá bude neskôr na okne vystavená pôsobeniu poveternostných vplyvov - slnko, svetla, dažďa a snehu. Acrylcolorový profil opúšťa trysku koextrudéru už dvojfarebný. Koextrúzna technológia zabezpečuje doteraz neprekonanú stálosť farieb. Ani pri postupnej výmene jednotlivých okien na tej istej budove nemožno po rokoch takmer rozoznať žiadne farebné rozdiely. Firma GEALAN používa koextrúziu od roku 1980. Skúsenosti na tomto úseku dokladá udelenie značky kvality acrylcolorovým profilom od skúšobne RAL a značky kvality od skúšobne organizácie Süddeutsches Kunststoffzentrum (juhonemecké centrum plastov).

Gealan Acrylcolor video

VYLEPŠENÁ STATIKA VĎAKA STATICKÉMU SUCHÉMU ZASKLENIU STV®

Pri lepiacej technológii STV® (statické suché zasklenie) vyvinutej spoločnosťou GEALAN sa jedná o zlepenie skla a krídlového profilu lepiacou páskou špeciálne koncipovanou na výrobu okien pri zachovaní obvyklého osadenia skla.
Vďaka technológii suchého vlepovania skla do krídla podstatne zvyšujúcemu pevnosť a statické vlastnosti umožňuje systém realizovať okná nadštandardných rozmerov. Vlepením skla do profilu krídla sa tuhosť tabule skla prenesie na krídlo a celý systém je stabilnejší. Tak je možné vyrábať krídla v štandardných veľkostiach úplne bez ocele. Použitím technológie STV® a súčasne oceľovej výstuže v krídle možno konštruovať obzvlášť veľké a inak nerealizovateľné prvky z plastu.

Viac o technológii STV

IKD®IZOLÁCIA JADRA
PROFILU

Profily rámov vyplnené penou pomocou technológie IKD® dosahujú výrazne lepšie tepelné výsledky a tým nám umožňujú dosiahnuť kvalitu okien používaných napríklad v pasívnych domoch. Spoločnosť GEALAN je priekopníkom vo výrobe továrensky vypenených profilov a už v roku 2010 uviedla na trh prvý vypenený okenný profil a doplnkové profily. ​Vypenené profily s technikou IKD dosahujú v spojení so statickým suchým zasklením STV hodnotu Uf < 0,89 W / (m²K).

Kovanie

Kovanie je dôležitý prvok, ktorý výrazne ovplyvňuje funkčnosť okna. Vďaka svojmu celoobvodovému vyhotoveniu zaisťuje jeho tesnosť po celom obvode a tiež jednoduchú, bezpečnú a bezporuchovú ventiláciu a otváranie. Umožňuje jednoduché nastavenie vo všetkých smeroch. Vďaka kvalitnej niekoľkonásobnej povrchovej úprave je zaručená dlhoročná životnosť.

Firma ALFAPLAST trade stále reaguje na inovácie na trhu s plastovými okennými prvkami. Do svojich výrobkov používa kovania rakúskej firmy MACO MULTI MATIC, ktorých premyslený systém zaručuje bezpečnosť, dlhodobé používanie a väčšiu tesnosť okien. Kvalita a funkčnosť zaujímajú popredné miesto v zozname požiadaviek každého, kto premýšľa o nových oknách. Kovanie MACO MULTI MATIC tieto požiadavky spĺňa rovnako ako zabezpečenie proti nepozvaným hosťom. V rôznych variantoch sa zákazníkovi predkladá široká škála možností zabezpečenia. Možnosti a varianty Vám radi predložíme a navrhneme optimálne riešenie pre Vašu stavbu.

Skryté kovanie

Mimoriadne zaujímavým variantom pre každé okno predstavujú skryté spodné a horné ložiská. Vyhotovenie úplne skrytého kovania znásobí vysokú nosnosť okenného krídla, z hľadiska tepelnej Izolácie prispeje k lepšej rovnováhe. Ďalšou výhodou je vzhľad, nakoľko na okennom krídla je viditeľná len okenná kľučka. Okenný prvok ladí s priestorom a vďaka čistým líniam profilu pôsobí elegantnejším dojmom.

​Chcete se dozvedieť viac o skrytom kovaní MACO?

Zasklenie

TEPLO STOJÍ VIAC NEŽ KVALITNÉ OKNÁ

Každá stavba spotrebováva na svoju prevádzku určité, a často nemalé, množstvo energie na kúrenie a sú to práve okná, ktoré majú výrazný vplyv na konečný stav energetickej bilancie domu. Moderné tepelno-izolačné sklá novej generácie sa vyznačujú vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami.

Sklá sú zložené z dvoch resp. troch tabúľ skiel float (vzdialenosť jednotlivých tabúľ vymedzuje dutý dištančný profil s rôznou šírkou naplnený prostriedkom pohlcujúcim vlhkosť), z ktorých jedna má na vnútornej strane nanesenú tenkú vrstvu ušľachtilého kovu. Táto vrstva iba nepatrne mení čírosť a priehľadnosť skla. Avšak citeľný je efekt tejto vrstvy, ktorá takmer úplne odráža tepelné žiarenie, ktoré by inak uniklo z budovy a vracia ho späť do interiéru. Priestor medzi dvomi, prípadne tromi tabuľami je vyplnený inertným plynom, ktorý zabraňuje molekulárnej výmene tepla. Táto tepelno-izolačná vlastnosť je charakterizovaná hodnotou U [W/m2k]. Čím nižšia je táto hodnota, tým menšia je tepelná strata. Hodnota U je najdôležitejšou charakteristikou izolačného skla. ​V oknách ALFAPLAST je možné zasklenie až do šírky 54 mm.

aThermo KUBUS

Okno budúcnosti – najnovší dizajnový trend okien.
Novinka v produktoch ALFAPLAST.

Túžite po modernom hranatom dizajne okien s vysokou tepelnou izoláciou, skrytým krídlom a maximálnou plochou prestupu svetla cez čistú mieru sklenenej výplne? Potom by ste mali uvažovať o systéme GEALAN KUBUS od firmy ALFAPLAST trade, s.r.o.

Nový systém GEALAN-KUBUS® je definovaný revolučným dizajnovým jazykom pre plastové okná v architektúre. Viac svetla a priehľadnosti vďaka veľkým skleneným povrchom otvárajú nový priestor pre dizajn. Nové okno Kubus od spoločnosti Gealan zapôsobí šikovnou geometriou profilu, pretože zvonku nevidíte žiadne krídlo okna. Z vnútornej strany priestoru presviedča nový systém rovným pohľadom bez rušivých škár, z vonkajšej strany podtrhuje pravouhlý presah celkový harmonický dojem. Vonkajšia povrchová úprava je realizovaná výhradne vo výnimočnej kvalite povrchu exkluzívnou technológiou ACRYLCOLOR. Inovatívna technológia lepenia STV® umožňuje vzhľad krídla "bez okraja" a zaisťuje maximálnu stabilitu. Špičková hodnota koeficientu prestupu tepla rámom KUBUS® vďaka vypeneným profilom Uf=0,88 W/m2K okien s 48 mm hrubým izolačným trojsklom spĺňa požiadavky predpisu pre pasívne budovy ift-WA-15/2. pre pasívne budovy ift-WA-15/2. Vynikajúce vlastnosti GEALAN KUBUS® - sú snom nielen pre majiteľov domov, ktorí hľadajú najlepší tepelnoizolačný profil, ale aj pre architektov, ktorí hľadajú profil, ktorý môže priniesť výnimočné nápady na dizajn.

Chcete se dozvedieť viac o inovatívnom profile GEALAN-KUBUS®?

Chcete se dozvedieť viac o inovatívnom profile Gealan S 9000plus?

aThermoPasiv

Okno s pevným stredovým tesnením. Stavajte s pocitom bezpečia.

Okná z nového šesťkomorového profilu S 9000 plus s konštrukčnou hľbkou 82,5 mm. S 9000 plus je nová kombinácia s pevným stredovým nosom. Stredové tesnenie účinne chráni mechanické časti okna pred vonkajšími vplyvmi. Systémy so stredovým tesnením presvedčujú najlepšími vlastnosťami v oblasti tepelnej izolácie. Konštrukcia okien s Top hodnotou Uf < 0,89 W / (m²K) s komorou rámu vyplnenou PUR penou technológiou IKD predurčuje tieto okná ako obzvlášť vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Tepelnoizolačné trojsklá s teplým rámikom SGG Swisspacer V s možnosťou zasklenia až do hrúbky skla 54 mm so statickým zasklením vlepovaním skla do krídla za sucha technológiou STV. Okná ALFAPLAST sú vďaka tomu ľahšie a stabilnejšie.

VYNIKAJÚCA ODOLNOSŤ PROTI VLÁMANIU

Ešte bezpečnejšie ako v štandardnej verzii systému S 9000 to už takmer nejde. Avšak, nové pevné stredové tesnenie systému S 9000 plus sťažuje zlodejovi život. Väčšina vlámaní je spáchaná vypáčením okien, kedy votrelec zasunie skrutkovač medzi rám a krídlo. V tomto okamihu však narazí na účinnú prekážku v podobe pevného stredového tesnenia.

V kombinácii s bezpečnostným kovaním MACO zákazník získava výnimočne bezpečné okno.

aThermo 9000

Optimalizovaná tepelná izolácia

Okná z  profilového systému S9000 s konštrukčnou hĺbkou 82,5 mm. Veľká konštrukčná hĺbka, šesť profilových komôr v ráme a krídle a tri kontinuálne tesniace roviny sú zárukou vynikajúcej tepelnej izolácie. Okná uspokoja aj najvyššie nároky. Vynikajúca hodnota Uf=0,92 Wm2K určuje tieto okná predovšetkým pre rodinné domy, nízkoenergetické a pasívne domy. Tepelnoizolačné dvosjklá, alebo trojsklá s možnosťou zasklenia až do hrúbky skla 54 mm so statickým zasklením vlepovaním skla do krídla za sucha technológiou STV . Okná ALFAPLAST sú vďaka tomu ľahšie a stabilnejšie.

Chcete se dozvedieť viac o inovatívnom profile Gealan S 9000?